Jsem tu jen o víkendech ;) Omluvte mojí nepřítomnost...

Srpen 2011

Výcvik psa→Houpačka

31. srpna 2011 v 16:30 | Dája |  Agility
Tuhle překážku učíme až když pes dobře zvládá kladinu a áčko. Tady se pes totiž musí soustředit na to, aby ji nepřelítl.
Houpačku učíme v klidu a je důležité mít pro psa jiný povel než na druhé dvě zónovky, jinak by ji mohl zaměňovat za kladinu. Psovi musíte ukázat, že se kladiny nesmí bát, ani když s ním bouchne. Vždy ze začátku psa hodně chvalte ať neřeší ránu, ale soustředí se na odměnu.
Psa ovšem nemůžete hned pustit na houpačku samotného, nejprve ho veďte v klidu za obojek a houpačku s ním pomalu spouštějte. Pokud už pes začne chápat pouštějte mu ji pořád z větší výšky, ať si zvyká, že to s ním trochu bouchne, až mu ji nebudete muset držet vůbec.
U malých psů jsem se setkala s metodou, že necháte pejska doběhnout na konec sestupné zóny, kterou vy nebo pomocník podrží (popř. pomocník zajistí začátek houpačky, aby se nepřeklopila). Vy pejska odměníte, pustíte houpačku a těsně před dopadem necháte psa rozeběnout. Je tu drobný problém a to, že musíte být na konci zóny se psem, abyste mu naznačili, kdy má zastavit a kdy se rozeběhnout.
Punťa houpačku neumí,ale pomáhala jsem na cvičáku při nácviku bíglice Rondy ;)

Pro Mony♥Benny

31. srpna 2011 v 15:42 | Dája
To jsou fotky do soutěže...kdyby něco ozvi se ;)

Odjezdu zdar..

31. srpna 2011 v 12:42 | Dája |  Novinky
Tolik jsem se netěšila na den odjezdu na intr až je nakonec tady :D Mrzí mě,že se teď nebudu moc vídat s Punťou...vídala jsem se s ním 2 víkendy v měsíci a teď možná ani to ne :| .. Sice odjíždim jen dva dny,ale i tak to pro mě budou nejtežší dva (vlastně tři i s dneškem) dny v životě...seznámení s novými lidmi,s novým prostředím,s novými učiteli a s novou školou...prostě vopruz...
Můj bratránek tvrdí,že střední je super už jen proto,že se můžeme stát "úplně novými lidmi" ..Myslel to tak,že na základce jsme měli každý své chování a když jsme ho náhodou změnili,každý to zpozoroval a hned nám to vytýkal nebo ještě "lépe" pomlouval nás...na střední můžu svoje chování od základů změnit a být jiným člověkem...ale co když nechci? Jsem se sebou (v rámci možností) spokojená...jak jsem se narodila,jak jsem vychovaná taková jsem...Jak jsem s lidmi zyvklá jednat,tak s nimi budu jednat nadále a nezajímají mě názory ostatních...ostatně já střední školu a intr nevymyslela a já nemůžu za to,že to,na co jsem byla 15 let zvyklá musím vyměnit za něco nového :) Sama zjistím,jestli měl bratránek pravdu a sama si na to udělám obrázek :)
No dost už :D Zkrátka vás SB prosím,abyste omluvili u zápisů a obíhání,páč teď nebudu mít moc času ;) Děkuji
S pozdravem Dája

1.kolo SONMazlíčka

30. srpna 2011 v 12:35 | Dája |  Soutěžky
1.Soutěžící...Monny♥Benny a beagle Benny


2.Soutěžící...Hafí a zlatý retrívr Laky


3.Soutěžící...Januska a rotweiller Drake


4.Soutěžící Máťa a křeček džungarský Kecka


5.Soutěžící Mišák a křeček džungarský Cukřenka


Hlasujte v anketě :) V 1.kole ode mě hlas dostanou Monča a Benny :)

Zpátky doma :)

29. srpna 2011 v 18:28 | Dája |  Novinky
Ahojda :) tak jsem zpátky doma :) bývala bych ve Studánce zůstala déle,ale ve středu už odjíždim na intr a potřebuju ještě koupit nějaký věci...Loučení s Punťou bylo velice srdceryvné..při představě že už ho neuvidím ani obtýden se mi podlamovala kolena :/ Ale brzy...hned jakmile to půjde ho zase navštívím :)
A teď už k dění uplynulého týdne :) Jak už jsem psala,koupali jsme Punťu a já slibovala fotky,které přináším spolu s článkem :) Nejsou nijak záživné,ale kdybyste viděli Punťu,jak se při každém povolení stisku obojku snažil upláchnout z té strašné mokré vody :D Prostě my jsme se u toho nasmáli :D Punťovi to sice asi moc vtipný nepřišlo :D zato je teď krásnej...ačkoliv pro mě je krásnej i s hovnem na zádech :D ( trošku nadsázka... :D ironie je,že Punťa se vždycky přijde mazlit po té,co se vyválí v nákym humusu :D ) .. Vážně už potřeboval vykoupat :D a teď je krásnej...i Gina to říkala :D↑ Byl naštvanej :D


↑A to je poslední fotka,na které byl Punťa ještě čistý...pak se vyválel v zahrádce a šlo se do vany znovu :D

Photoshoots||Výmarský ohař

25. srpna 2011 v 13:00 | Dája |  Psi
Od:http://haf-dog.blog.cz/
Kopíruj s:

Eating WeedsUschi the Weimaraner by Ali-PG

S Puntíkem a Ginou... :)

25. srpna 2011 v 12:34 | Dája |  Novinky
Ahojky :))
Omlouvám se,že jsem teď nepsala články...jsem totiž u babičky :) Jelikož se nám (k nasrání) udělalo hezké počasí až ke konci prázdnin,snažíme se ho využít naplno :) chodíme se se ségrou koupat...a na zahradě probíhá každodení očista Puntíkova kožíšku :D Punťu totiž nemůžeme koupat doma tak ho vždycky při krásnym počasí koupeme venku a je to staršná sranda,protože Punťa se od tý doby,co zjistil,že ho mýdlo připravuje o "úžasný" psí zápach,vodě vyvaruje :D je téměř nad lidské síly dostat ho do vaničky :D ale nakonec se nám to vždycky povede a on se tváří nesmírně uraženě...k naší smůle se ale potom vždycky vyválí v hlíně...a k jeho smůle ho koupel čeká znovu zas a zas :DD
Mám i fotky tak až v pondělí přijedu domů dám je sem :D
Jak vy užíváte krásného počasí? :))
Jiank do SONM se můžete přihlašovat stále a v pondělí(nebo v úterý) už začne první kolo :)
Přednastavím teď články :)
Tak zatím páá :)

SONMazlíčka :)

22. srpna 2011 v 12:41 | Dája |  Soutěžky
No takže do třetice všeho dobrého pořádám SONMazlíčka :) Doufám že se přihlásí aspoň někdo :D

Přezdívka:
Blog:
Mazlíček:
Jméno mazlíčka:

Toť vše co stačí vyplnit :) tím "Mazlíček" ymslím druh..pes,kočka,slon,zebra... :D chápete?!
Soutěž začne až bude takových 5 soutěžících... :)

Výcvik psa→Tunel

22. srpna 2011 v 12:02 | Dája |  Agility
Ačkoli si myslím,že naučit psa na tunel nevyžaduje žádný návod,i tak sem napíšu pár tipů pro případ,že by někdo nevěděl ;)
Vlastně to není vůbec nic těžkého.Začíná se většinou tak,že tunel stáhneme na nejmenší možnou délku a psa (ať už na vodítku,za obojek nebo pomocí lákadel) "tunelem" za vyslovení povelu skrz nebo tunel provedeme.Psa poplácáme,dáme nějakou tu odměnu,pusinku a pokračujeme ;) Pro pejska to hlavně musí být zábava a ne žádné "Dělej vlez tam nebo budeš bez večeře" ;D
Postupně délku tunelu zvětšujeme.Když už je tunel delší a pes před tunelem váhá,zkuste čekat na druhé straně a volat na pejska jménem a lákat ho do tunelu.Na konci tunelu by pesjka vždy mělo čekat něco příjemného,ať už vy nebo sladká odměna v podobě pamlsků či oblíbené hračky.
S pejskem stále nacvičujte. Když už pejsek překonává strach,zkuste ho za rozběhu na překážku vyslat tak,že pes proběhne tunelem zatímco vy oběhnete tunel a počkáte na druhé straně.Nezapomínejte k psu stále vysílat povel skrrrz nebo tuneel (kdyby vás to zajímalo Punťa reaguje na skrrz :D ).
Postupem času už to pes bude zvládat na výbornou.Pro psy je nácvik tunelu většinou jednoduchý.Ovšem další o trochu těžší fáze je část,kdy tunel "ohneme" a pes už nevidí světlo na konci tunelu (vtipně řečeno :D ). Ale i to se zvládne stejným způsobem,zase jde jen o nácvik ;) Punťa se nácvik tunelu naučil hned první hodinu na cvičáku ;))
Takže se není čeho obávat :)

Fotky... :)

22. srpna 2011 v 9:15 | Dája |  Moje fotečky
Fajn,takže minulý týden jsem nafotila pár fotek :D nejsou nic moc,takže je moc neřešte,hlavní jsou tam ale přeci ONI...♥
Nový design ^-^

21. srpna 2011 v 21:48 | Dája |  Novinky
Tak jsem nastavila nový design :) Není nic moc,vím ;) Ani ten avatar neni nic moc :D Ale to mě netrápí... prostě už to tu potřebovalo změnu,takže svůj návrat zpěčetím "slavnostním" nastavením nového designu :D :)
Opravdu už se vracím ;) Proč jsem tady enbyla,ačkoliv jsem to slibovala? Protože jsem měla zavirovanej comp...prostě hrůza :! přišla jsem o všechny fotky,videa...o všechny vzpomínky... zaplať pánbůh že mam některý fotky,který jsou pro mě důležitý,nahraný tady ve složkách na blogu....
No,toť konec mého ztěžování :D
Ikdyž tady už nebude tolik fotek a videí(ikdyž tolik toho tady nikdy nebylo :D )jako dřív,snad mi to už konečně vyjde :)
Jinak 16.4.2011 oslavil blog 3.narozeniny a Punťa 21.7. oslavil též 3. narozeniny :)

Zatím ahoj ;)

Design 2.6

21. srpna 2011 v 21:45 | Dája |  Šatník blogu
Název: Sweet Summer
Jak dlouho: přibližně 15 minut :)
Od-do: Neurčeno
Obrázky: Punťa & me :)
Font: ---
Brushe: ano
Spokojenost: 98%
Poznámka: Celkem se mi líbí...ale není to úplně ono,co říkáte vy? :)
Náhled:


Zatracený komentáře :D

16. srpna 2011 v 11:33 | Dája |  Novinky
Sakra nejdou mi komentovat články a fakt mě to pěkně štve :/ Mam to takhle jenom já nebo i vy? Vždycky ten komentář napíšu jak blbá a když dam "KOMENTOVAT" tak mi to tam napíše červeně "nesprávně vyplněný součet" ... co já vim co to znamená :D a štve mě to :D no tak po tý době co jsem tady nebyla jsem chtěla oběhnout SB a zjistila jsem,že polovina SB jsou neaktivní nebo mají zrušený blog... takže je jdu protřídit a kdyby chtěl někdo spřátelit(podmínkou je blog o zvířatech!) pište mi do komentářů k nejnovějším článkům ;)

No takže jdu na to :D
(Jinak je u vás taky tak zataženo? U nás jo a doufam že nezačne pršet.. :| )

A teď už opravdu :)

15. srpna 2011 v 13:36 | Dája |  Novinky
Ahoj všichni :) Začalo se mi po blogu strašně stýskat a stejně tak i po SB :)* takže teď už se opravdu vracím ;)
Akorát pořádné články začnu psát až od čtvrtka nejspíš,protože teď nemám PC,jsem u tety. Tak se nezlobte ;) Zatím ahoj ;)