Jsem tu jen o víkendech ;) Omluvte mojí nepřítomnost...

Únor 2011

Design pro Slečnu. Doggie

28. února 2011 v 17:54 | Dája |  moje tvorba
Tak nakonec jsem ho stihla ještě dnes.Kdyby se ti nelíbil,předělám ho,jenom napiš,jestli se ti líbí.Pravidla znáš...
A promiň,že tam neni ten nápis "DOGS",le ten se tam moc nehodil :( kdyb se ti nelíbil,stačí napsat :)

popisky do menu mám taky :) Ukázka níže :)
Takže na mail kikinka.dagi@seznam.cz napiš heslo jestli ho chceš teda nastavit :)

Popisky(ukázka)↓


Design↓(klikni pro zvětšení,to NÁHLED tam samozřejmě nebude :D)Objednat další design si můžete ZDE

Photoshoots//Eurasier

23. února 2011 v 15:30 | Dája |  Psi
Šlohnuto→Tajné
Počet→4
Místo→Zahrada
Kopči jen s nějakým mím zdrojem→ hafr.blog.cz

Máte to tak taky???

23. února 2011 v 15:28 | Dája |  Novinky
Taky máte "Nový článek" tak idiotsky?Já se v tom vůbec nevyznám,rubriky mám najednou seřazené podle abecedy...
Ty ikonky jsou úplně děsný,písmo je malinkaté...
Komentáře které se mi zobrazují v "menu nového článku" nejdou vidět,je tam pouze jméno a datum a čas komentáře...Prostě děs,máte to tak taky?? :(
A nejdou mi vložit obrázky....bezva
co vy?

Budu prababi :D

22. února 2011 v 18:33 | Dája |  Novinky
No,tak zhruba před 5-ti minutama jsem se dozvěděla,že budu prababička :D Abych Vám to vysvětlila-Puntík je můj milovanej synáček :D a minulou zimu(asi) jsem Vám psala o jeho přítelkyni :D a jeho dětech :) No...a protože jsem si žádný to jeho děťátko vzít nemohla,tak jsem byla dost na*aná :D No,ale Klárka(taky ze studánky) si vzala tu jednu fenku,Puntíkovo dcerušku....no a z tý krásný Ketynky(ona se tak jmenuje :D:D) vyrostla pěkná slečna,kterou si našel nákej kdovíco :D a někdy v březnu bude mít Punťa vnoučata :) takže plánuju si jedno(pokusit přemluvit mamku) vzít :))))
To bude krásný :)
Zřejmě by to byl pejsek...Klára říkala,že nezaručuje,že to bude něco malýho...takže plánuju,že se bude jmenovat Dar nebo rovnou Daris...a budu ho učit na agi,DD...poslušnost atd :)))
No prostě snad mi to mamka povolí :) :( Jsem tady tak sama :( :D Prostě jestli mi jedno štěndo Klárka dá,tak bude super :)
A teď obrázky Ketynky :))

Už jako velká :) ↓


Ketynka ♥
A malý štěndo↓

Ketynka ♥
Kety
Neni roztomilá? :D

Chceš design???

22. února 2011 v 16:39 | Dája |  moje tvorba
Novinka→Můžete si u mě objednat design.Stačí mi jen napsat a já Vám design udělám co nejdřív budu moct...

Ukázka↓
A)
Design PunťaMaxGina
B)Design Briard

C)
Design Bernský Salašnický pes

Pravidla↓

Nevydávej design za svůj!
Nemaž podpis na dessu!
Design musíš mít na blogu nejmíň 5 dní!
Nezapomeň napsat jaký typ dessu!

Chceš design?Vyplň↓

Přezdívka:
1)Blog:
2)S čím(popř.odkaz na obrázky):
3)Barvy(okraje,stránka):
4)Nějaký nápis?(popř.jaký):
5)Nějaké zvláštní přání?:
6)Jaký typ designu:(A,B,C viz.výš)
7)Souhlasíš s pravidly??

Tak děkuji za objednávku :)))

Omlouvám se za nepřítomnost :(

22. února 2011 v 15:53 | Dája |  Novinky
Ahojky moji drazí :)
Moc se Vám omlouvám,že jsem tu nebyla,neměla jsem vůbec čas...všechno okolo vyplňování přihlášek a takových blbostí :D
Teď o víkendu tady též nebudu,páč jedu za Punťou,doufám,že přibydou nějaké neews photo,pokud budouPunťa s Ginou fotegenický :D
A hlavně jestli vyjde počásko,jestli bude mrznout,jako dneska ráno(-9 ráno) tak tam chcípnu.Taky je u vás ráno taková zima?
U nás fakt děsná...A s tim počasím to nák skvěle nevypadá....podívejte:

Počasí Tachov
No...Takže zatím nic úchvatného :D ale tak pozítří je čtvrtek...a já jedu v pátek,takže se to možná zlepší :D snad...
:)

Hodnocení SB 0.3

15. února 2011 v 16:43 | Dája |  Novinky
Tak jsem se rozhodla po hodně dlouhé době ohodnotit SB :) Nejdříve jsem Vás všechny(i neaktivní) oběhla a napsala komenty,prohídla nové články...A podle toho jsem rozhodla :

SUPER SB,KTERÉ BYCH NESMAZALA

NEAKTIVNÍ,PŘESTO BEZVA SB(Pozastaveno...)

NIC MOC SB,DOSTÁVÁ DRUHOU ŠANCI

MAŽU...

...

Ano,opravdu bezva zpráva,že nikoho nemažu.To proto,že jsem hodná :D ale příště už budu přísnější!Dávejte si na to pozor,hlavně vy v "zeleném oddíle" ! :)

Jsem doma :)

14. února 2011 v 17:17 | Dája |  Novinky
Ahojky,tak hlásím,že jsem doma :D
Teď mám docela fofr,páč ještě stále PŘEMÝŠLÍM,kam na tu střední :D
Já si teď jdu vyplnit přihlášky,tak zatím ahoj :)

Přijedu zítra :)

13. února 2011 v 16:28 | Dája |  Novinky
Ahojky,zapomněla jsem vám napsat,že ZASE jedu za Puntíkem,tak se nezlobte,že jsem tu nebyla.Přijedu zítra okolo druhé hodiny :) Mějte se :)

Máme doma psa→ Jak psům stříhat drápy

8. února 2011 v 14:40 | Dája |  Máme doma psa
Založila jsem novou rubriku "Máme doma psa".Nevymyslela jsem lepší název :D jde o to,že tu budu psát rady pro chovatele ohledně psů,fenek,štěňat.Ráda vám i sn něčím poradím,když mě budete kontaktovat na mailu nebo v komentářích :) (kikinka.dagi@seznam.cz)

_______________________________________________________________________
Takže jako první téma máme stříhání drápů.Není to nic jednoduchého,zároveň ani nic těžkého :)
Dám Vám pár tipů,které Vám možná stříhání drápů zjednoduší.Uvědomte si,že psovi musíte ze stříhání drápů udělat hru,ne boj :)

Tady je několik tipů, jak správně začít:
  • Začněte u štěněte. Čím dřív začnete, tím lépe si váš pejsek na stříhání zvykne. Časté stříhání ve štěněčím věku pomůže zmírnit strach z této procedury.
  • Poučte se o anatomii. Středem každého drápu vede krevní a nervové zásobení , kterému se říká drápové lůžko. U bílých nepigmentovaných drápů ho můžeme vidět jako růžový střed. Bohužel, u černých drápů toto lůžko nevidíme. Pokud dráp zastřihneme až do drápového lůžka způsobíme bolest a silné krvácení. Proto je vždy zapotřebí stříhat několik milimetrů pod koncem lůžka a u černých drápků stříhat na několikrát a to jen po malých kouscích, abychom předešli zastřižení.
  • Vždy používejte pouze ostré a vhodné kleštičky na drápky, které jsou pro psy vyráběny. Existuje velký výběr a váš veterinář vám jistě rád poradí ty nejvhodnější.
  • Jako obecné pravidlo také platí, že ta část drápu, která se zužuje a stáčí dolů může být ustřižena.
  • Někteří psi budou při stříhání spokojeně sedět na vašem klíně nebo stát na stole, ale většinu budete muset více či méně přidržovat. Můžete si s pejskem sednout na podlahu, pevně ho držet v náručí, poprosit někoho aby vám ho přidržoval na stole. Cokoliv vyhovuje vám i jemu je správně.
Jdeme na to:

Pokud jste tedy připraveni, máte vhodné kleštičky a víte kde střihnout, můžete začít. Stříhejte pod úhlem 45° s ostrou částí kleští směřující ke konci drápu. Při stříhání pigmentovaných drápů stříhejte po malých kouscích a kontrolujte střed drápu. Jakmile se objeví ve středu tmavá tečka, nestříhejte dále. To je začátek drápového lůžka.
Dobrá zpráva je, že čím častěji budete drápky stříhat, tím se drápové lůžko zkrátí a drápky budete moct stříhat kratší. Ideální délka drápů je taková, kdy se pes stojící na podlaze podlahy drápy nedotýká.
I když pokaždé budete pečlivě dbát na to, abyste dráp nezastřihli, může se stát, že k zastřižení přece jen dojde. Krvácení se můžete pokusit zastavit jodovými přípravky, pokud by dráp krvácel i nadále, zkuste lehký obvaz zhruba na 15 minut. Pokud ani to nepomáhá, kontaktujte veterináře.

:)

(zdroj obr.)
(zdroj obr.v textu)

Plemeno měsíce ÚNOR

7. února 2011 v 19:27 | Dája |  Novinky
Takže mě napadlo každý měsíc udělat anketu Plemeno měsíce.Na konci týdne se anketa vyhodnotí a já udělám krátký popis(vlastními slovy) vítězného plemene a rozhovor s blogerkou(či SB),která dané plemeno má :)

Takže soutěžící na měsíc Únor jsou :

1)Zlatý Retrívr


S kým můžu dělat rozhovor?

Hafí ♥♥,elvika...další :)(ne SB)

2) Beagle


S kým můžu dělat rozhovor?

Horses♥lady,Mony♥Benny ,další :)

3) Dobrman


S kým můžu dělat rozhovor?

Bohužel nemám SB,které chová toto plemeno :D budu muset dělat rozhovor se sebou :D
Tak hlasujte v anketě pod článkem :)

Punťa + Gina = průšvih

6. února 2011 v 17:22 | Dája |  Novinky
Ahojky :)
Přináším novinky ze Studánky :) byla jsem tam od čtvrtka..za Punťou,Ginou...kámošema :D
Z titulku článku je možné si ymslet,že spolu něco mají :D konkrétně štěňata...ale tak to není.Jde o něco horšího.Ti dva uličníci...tedy první Punťa přeskočil plot k sousedům,potom se yvválel(u sousedů) v kupě hnoje.Mezitím tam vlezla i Gina a polovinu toho hnoje sežrala....a pak zakousli slepici.Andrea si Ginu zavolala...vykoupala ji a tak a vlastně ani nebyla nijak potrestaná.Za to Punťa to od babičky celkem dobře slíznul...
Babi ho přivázala a dala mu přes zadek pěknou ránu klackem...Říkam: ,,Babi!!!!Proč to děláš?Však už ode mě dostal...RUKOU!psa nemůžeš trestat ničim jinym než vlkastní rukou a ještě k tomu by ho měl trestat jeho pán"...babička mě zprdla :D
A mně bylo Puntíka tak líto,ale musela jsem ho tam nechat(přivázanýho)...No a pak šla kolem Andrea,Punťu odvázala a bylo :D
Jak jste prožili víkend vy???

Výcvik psa→Štěkej!!!

1. února 2011 v 16:22 | Dája |  Povely
Ano,pro mnohé možná nepotřebný povel,ale je hezké,když to pes umí.V mém případě tak zastrašuju košky,když jme na procházce :) Když je Punťa zatím nevidí,dám mu povel Štěkej,zaštěká a kočky utečou dřív,než by se za nima Punťa rozběhl :D
No,pokud tedy chcete svého psa naučit povel štěkej,dám vám k tomu návod,upozorňuju ale,že poprvé je návod zkopírovaný z internetu,protože Punťa povel sice umí,ale nevím jak vám mám vysvětlit jak jsem ho to naučila.Já prostě řeknu "vrrr Puntí" a on štěká.A když řeknu "vrrr na něj" a ukážu na někoho,rozběhne se k němu a štěká :D Tak si tedy nechte poradit od Dany Bočkové(autorka návodu) pokud vám nebude něco jasné,buď napište,nebo zkuste psovi říct "vrrr",třeba začne štěkat,jako Puntís :)

Návod od Dany Bočkové:

Povel "Štěkej" se musí začít cvičit již u štěňátek, vždycky, když začne z jakéhokoliv důvodu štěkat, zdvihneme prst, nakloníme se nad pejska a pobízíme ho povelem: "Štěkej", dokud štěká. Zjistěte, na co nejčastěji štěká, to mu ukazujte a opět se zdviženým prstem velte, aby štěkal.
Pokud se nacvičuje tento povel se skupinou psů, kde to někteří již mají zafixované, stane se, že se rozštěkají druzí a ten, co se to učí, se přidá. Cvičí se v řadě vedle sebe, kdy opět štěkají všichni psi.
Je také důležité, aby malé štěňátko nikdo nehuboval, když začne štěkat a nechtěl, aby honem zmlklo. Naučit štěkat na povel dospělého psa bývá někdy velmi nesnadné.

Galerie:

ŠTĚKEJ
zdroj

ŠTĚKEJ
zdroj


a nakonec se pochlubíme my :)


Puntík štěká